ازمونی ها

» چالش های پنهان خرید کتاب مناسب

سلام خدمت مخاطبين سایت آزمونی ها در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

چالش های پنهان خرید کتاب مناسب

خرید کتاب مناسب برای کنکوری ها

چالش های پنهان خرید کتاب مناسب

چالش های پنهان خرید کتاب مناسب

قیمت یک جلد کتاب چه قدر است؟ ۱۰ هزار تومان؟ ۲۰ هزار تومان یا حداکثر ۵۰ هزار تومان بیشتر از این نیست.

باید قبول کنیم که این مبالغ در مقایسه با سایر هزینه های روزمره ی زندگی مبالغ زیادی نیستند. همه ی ما مبالغ بسیار بیشتری را صرف سایر اقلام مصرفی می کنیم؛ بنابرین کتاب گران نیست؛ اما در صورت عدم خرید کتاب مناسب ، برای ما خیلی گران تمام می شود. چرا؟

خرید کتاب هزینه های پنهانی دارد که چون هنگام خرید پرداخت نمی کنیم، معمولا آنها را نمی بینیم و در محاسبات خود در تصمیم گیری درباره ی خریدن یا نخریدن کتاب آنها را لحاظ نمی کنیم.

چالش های پنهان خرید کتاب مناسب۱- اولین هزینه ی پنهان هر کتاب وقت و انرژی ای است که باید برای خواندن آن صرف کنیم.

به عنوان مثال برای خواندن یک کتاب آموزشی ریاضی ۲۰۰ صفحه ای حدودا ۴۰ ساعت یا شاید هم بیشتر باید وقت صرف کنیم.

اگر کتاب نامناسبی خریده باشیم عملاً علاوه بر مبلغی معادل قیمت پشت جلد کتاب، ۴۰ ساعت از وقت و انرژی خود را نیز هدر داده ایم. کیست که نداند ارزش ۴۰ ساعت وقت و انرژی ما که باید صرف یادگیری شود، بسیار بیشتر از مبلغ کتاب است؟ آیا هنگام خریدن کتاب این هزینه ی پنهان را لحاظ می کنیم؟

آفت های مطالعه۲- هزینه ی پنهان دیگر، تأثیر کتاب بر کیفیت مطالعه ی ماست.

این هزینه ممکن است سرمایه گذاری یا سرمایه سوزی باشد؛ بستگی دارد که ما کتاب مناسبی بخریم یا نه.

هر کتابی یک طراحی مفهومی دارد که معمولا توسط ناشر در پیش گفتار یا پشت جلد کتاب آورده می شود؛ طراحی مفهومی یک کتاب بیانگر ویژگی های اساسی آن است که روی کیفیت مطالعه ی ما تأثیر زیادی دارد.

به عنوان مثال کتاب آموزشی ای که شامل سوالات شناسنامه دار و استاندارد مطابق با معیارهای هدف باشد. کتاب مناسبی است؛ زیرا باعث می شود با شیوه ی طراحی سؤالات هدف آشنا شویم و نکاتی را بیاموزیم که بیشترین احتمال مواجهه با آنها در سؤالات هدف وجود دارد. آیا تأیید می کنید که خواندن کتابی که تمرکز آن بر سؤالات استاندارد است، باعث افزایش کیفیت مطالعه می شود؟ پس خریدن این کتاب یک سرمایه گذاری است.

آفت های مطالعه۳- روی دیگر سکه، کتاب آموزشی ای است که تعداد سؤالاتی که از هر مبحث آورده متناسب با میزان اهمیت آن مبحث نباشد.

این کتاب برای برخی مباحث بیش از حد لازم و برای برخی دیگر کمتر از حد کافی سؤال آورده است؛ بنابراین کتاب مناسبی نیست؛ زیرا باعث می شود ما به هر مبحث نه به اندازه ی اهمیت آن بلکه به اندازه ای که سلیقه ی مؤلف ایجاب کرده است وقت و انرژی اختصاص دهیم.

آیا موافق هستید که رعایت نکردن تعادل مطالعاتی بین مباحث، متناسب با اهمیت آن ها باعث کاهش کیفیت مطالعه می شود؟ پس خریدن این کتاب یک سرمایه سوزی است. آیا هنگام خرید کتاب این هزینه ی پنهان را لحاظ می کنیم؟

به نظر شما سایر هزینه های پنهان خرید کتاب کدام اند؟ اگر در خرید کتاب علاوه بر هزینه ی آشکار که واقعا زیاد نیست هزینه های پنهان را که به نسبت بسیار زیادند لحاظ کنیم کتاب های بهتری خواهیم خرید.

The post چالش های پنهان خرید کتاب مناسب appeared first on مکتبستان.

شما مخاطبين عزيز سايت آزمونی ها از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت آزمونی ها

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.